Nauka

Nauka

Spółka

Podział organizacji białek

15

Udostępnij

Zapisz

Biatka proste
- zbudowane wyłącznie z aminokwsów
a) WŁÓKIENKOWATE
keratyna
· kolagen
miozyna
aktyna
organizacji białek
Podział
}
PIERWSZORZĘ

Podobne notatki

Know Białka - budowa i znaczenie thumbnail

306

Białka - budowa i znaczenie

Białka, klasa 1 LO, podstawa

Know Białka jako budulec życia  thumbnail

8

Białka jako budulec życia

Temat z biologii z 1 klasy liceum. W notatce znajduje się między innymi definicja białek, ich budowa, podział i funkcje.

Know Białka thumbnail

267

Białka

zakres rozszerzony

Know Białka budulec życia  thumbnail

46

Białka budulec życia

Białka budulec życia

Know Związki organiczne - Aminokwasy thumbnail

0

Związki organiczne - Aminokwasy

Wiązania, struktura białek, przemiany, nukleotydy.

Know Aminokwasy thumbnail

675

Aminokwasy

Budowa i funkcje białek

Biatka proste - zbudowane wyłącznie z aminokwsów a) WŁÓKIENKOWATE keratyna · kolagen miozyna aktyna organizacji białek Podział } PIERWSZORZĘDOWE aminokwasy ułożone liniowo, wiązania peptydowe ułożone pomiędzy aminokwasami(sekwencja kolejność aminowa) jeden tańcuch polipeptydowy Skora, włosy, paznokcie, tkanka taczna, szkielet Biatko kurczliwe, odpowiada za prawidłową pracę mięśni fibrinogen- biatko osocza krwi, funkcja krzepnięcia krwi b)GLOBULARNE histony białka zasadowe w chromosomach albuminy białka osocza krwi, występują w mleku, jajkach, nasionach, reguluje ciśnienie onkotyczne gammaglobuliny nierozpuszczalne w wodzie, tworzą przeciw ciala Białka złożone Zbudowane są z aminokwasów i składników dodatkowych tzw.grupa prostetyczna (nie biatka!). fosfoproteidy połączenie biatek z kwasem fosforowym (białko mleka, kazeina) glikoproteidy połączenie protein z cukrami aleksandrav study -nukleproteidy™ połączenie kwasu nukleinowego z cukrami chromoproteidy- połączenie protein z barwnikami np.. hemoglobina i hemocijanina HEMOGLOBINA 6 Fe 2+ Zawiera żelazo występujące u ssaków POZIOMY ORGANIZACJI BIAŁEK 6 TRZECIORZEDOWE Biatko Hemocyjanina- zawiera miedź jest u slimaków (niebieski kolor krwi CZWARTORZEDOWE Zbudowana z dwoch lub więcej łańcuchów polipeptydowych, przykład HEMOGLOBINA DRUGORZEDOWE Jeden tańcuch polipeptydowy, powoduje przestrzenne pofatdowanie, beta-harmonijke i alfa helise. Występują wiązania peptydowe i wodorowe Coraz większe pofałdowanie, tańcuch polipeptydowy, Struktura zbudowana jest z alfa-helisy i beta-harmonijki, obecność mostków dwusiarczkowych. Wiązania wodorowe i peptydowe, Mostki dwusiardczkowe, wiązania jonowe i oddziaływania hydrofobowe. Każde biało charakteryzuje się właściwą sobie strukturą trzeciorzędową, która określa jego kształt i odpowiada za jego aktywność. Niszczenie tej struktury powoduje utratę białka, sity Van der Waalsa

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.