Przedmioty

Przedmioty

Więcej

Ogólne warunki użytkowania (użytkownicy)

Poniższe warunki użytkowania mają zastosowanie do korzystania z platformy Knowunity, która jest oferowana i obsługiwana przez Knowunity GmbH, Julie-Wolfthorn-Straße 1, 10115 Berlin. Mają one zastosowanie do wszystkich użytkowników Knowunity. W przypadku użytkowników, którzy chcą publikować treści edukacyjne na Knowunity jako tak zwany "Knower", obowiązują również specjalne warunki użytkowania dla Knowerów.


1. Przedmiot umowy, zakres zastosowania i dalsze OWU sklepów z aplikacjami

1.1 Knowunity to platforma edukacyjna (strona internetowa i aplikacje dla Apple i Android) dla uczniów, która oferuje materiały szkolne i treści edukacyjne dla przedmiotów szkolnych od od klas 4 do 8 w szkole podstawowej, liceum od klasy 1 do 4 oraz technikum i możliwości interakcji z innymi uczniami.. W szczególności obejmuje ona dokumenty szkolne i treści edukacyjne, a także podstawowe informacje publikowane przez członków społeczności Knowunity (tzw. "Knower"). Knowunity oferuje zarówno darmowe, jak i płatne treści i opcje użytkowania.


1.2 Niniejszy dokument zawiera ogólne warunki użytkowania i stanowi podstawę prawną do korzystania z Knowunity przez uczniów (zwanych dalej "użytkownikami"), w tym Knowerów, którzy publikują treści edukacyjne na Knowunity. Obowiązują one w aktualnej wersji i muszą zostać wyraźnie zaakceptowane w momencie rejestracji oraz podczas rezerwacji ofert podlegających opłacie i stanowią podstawę do korzystania z oferty Knowunity.


1.3 W przypadku Knowerów, tj. użytkowników, którzy chcą publikować treści edukacyjne na Knowunity, obowiązują dodatkowo Zasady i warunki użytkowania (Knower), które muszą zostać zaakceptowane oddzielnie przez Knowera w celu opublikowania treści.


1.4 Podczas pobierania aplikacji Knowunity i dokonywania zakupów za pośrednictwem Apple App Store, oprócz niniejszych Warunków mają zastosowanie Warunki Apple, do których można uzyskać dostęp tutaj: https://www.apple.com/pl/legal/internet-services/itunes/pl/terms.html.


1.5 Podczas pobierania aplikacji Knowunity i dokonywania zakupów w sklepie Google Play oprócz niniejszych Warunków obowiązują Warunki korzystania ze sklepu Google Play, które są dostępne tutaj: https://play.google.com/intl/ALL_pl/about/play-terms/


1.6 Niniejsze Warunki mają zastosowanie do użytkowników, którzy zarejestrują się w polskojęzycznej wersji Knowunity.


2. Minimalny wiek, rejestracja i zgoda rodziców lub opiekunów prawnych

2.1 Korzystanie z Knowunity wymaga wcześniejszej rejestracji. Jeśli masz mniej niż siedem lat, niestety nie możesz zarejestrować się w Knowunity i dlatego nie możesz samodzielnie korzystać z usługi.


2.2 Jeśli masz co najmniej siedem lat, ale nie masz jeszcze 18 lat, Twoi rodzice lub opiekunowie prawni muszą wyraźnie wyrazić zgodę na rejestrację, nawet jeśli chcesz korzystać tylko z bezpłatnych treści Knowunity.


3. Płatne treści ("Knowunity Pro")

3.1 Knowunity oferuje różnorodne dokumenty szkolne i treści edukacyjne, a także podstawowe informacje, z których można korzystać bezpłatnie. Ponadto Knowunity oferuje funkcje, które wymagają płatnej subskrypcji ("Knowunity Pro") (np. opcje drukowania, tryb offline itp.). Użytkownik może wykupić taką subskrypcję tylko wtedy, gdy sam ukończył 18 lat lub, jeśli ma od 7 do 18 lat, jego rodzice lub opiekunowie prawni wyraźnie się na to zgadzają.


3.2 Zakres usług i aktualne ceny Knowunity Pro można znaleźć na stronie Knowunity Pro. Umowę można zawrzeć za pośrednictwem strony internetowej Knowunity lub za pośrednictwem aplikacji Knowunity jako zakupy w aplikacji. Opłaty są uiszczane co miesiąc lub co rok (w zależności od wybranego abonamentu).


3.3 Aby kupić Knowunity Pro na stronie internetowej Knowunity, w formularzu zamówienia należy podać imię i nazwisko oraz adres e-mail zamawiającego rodzica lub opiekuna, imię i nazwisko dziecka oraz informacje dotyczące płatności (polecenie zapłaty, karta kredytowa, natychmiastowy przelew bankowy). Następnie należy zaakceptować aktualne warunki użytkowania i zaznaczyć, czy wyraża się zgodę na wygaśnięcie prawa do odstąpienia od umowy (patrz punkt 4). Kliknięcie przycisku "Zapłać teraz" powoduje zawarcie umowy. Przed tym kliknięciem można poprawić swoje dane. Po zakończeniu subskrypcji otrzymasz odpowiednie potwierdzenie e-mailem, które zawiera również aktualne warunki, które możesz odpowiednio zapisać lub wydrukować.


3.4 Alternatywnie, Knowunity Pro można zarezerwować poprzez zakup w aplikacji. Informacje na temat zakupów w aplikacji Apple można znaleźć tutaj: https://support.apple.com/pl-pl/HT202023, a na temat zakupów w aplikacji w sklepie Google Play tutaj: https://support.google.com/googleplay/answer/1061913?hl=pl&sjid=10876668178372082350-EU.


3.5 Termin i wypowiedzenie, patrz Klauzula 10.


4. Prawo do odstąpienia od umowy i wygaśnięcie prawa do odstąpienia od umowy

4.1 KNOWUNITY (bezpłatnie): Pełne zasady anulowania można znaleźć tutaj. Uwaga: W przypadku zawarcia bezpłatnej umowy prawo do odstąpienia od umowy wygasa natychmiast po pomyślnej rejestracji, ponieważ natychmiast udzielamy dostępu do Knowunity i umożliwiamy korzystanie z niego, tj. rozpoczynamy świadczenie naszych usług (§ 356 ust. 5 nr 1 BGB).


4.2 KNOWUNITY PRO (za opłatą): Pełne zasady anulowania można znaleźć tutaj. Uwaga: W przypadku zawarcia umowy odpłatnej (Knowunity Pro) prawo do odstąpienia od umowy wygasa przedwcześnie po tym, jak użytkownik - wiedząc o wygaśnięciu prawa do odstąpienia od umowy i za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych - wyraźnie zgodził się na bezpośrednie udostępnienie przez nas oferty odpłatnej. W naszej wiadomości e-mail z potwierdzeniem potwierdzimy, że użytkownik - za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych - wyraził na to zgodę oraz że użytkownik i jego rodzice byli świadomi utraty prawa do odstąpienia od umowy poprzez wyrażenie zgody.


5. Co musisz, a czego nie możesz robić

5.1 Musisz zachować swoje dane dostępowe (nazwę użytkownika, hasło) w tajemnicy i nie przekazywać ich innym osobom. Jeśli masz wrażenie lub wiesz, że inni uzyskują dostęp do Twojego konta, wyślij nam wiadomość e-mail na adres [email protected] tak szybko, jak to możliwe.


5.2 Możesz korzystać z treści dostępnych na Knowunity tylko w ramach platformy Knowunity i nie możesz przekazywać ich innym, publikować ich w Internecie ani sprzedawać innym. Jeśli jednak zarezerwowałeś Knowunity Pro, możesz wydrukować treści edukacyjne do użytku osobistego i / lub wyeksportować je jako pliki PDF do własnego użytku.


5.3 Nie możesz przesyłać, publikować ani w inny sposób rozpowszechniać następujących treści - niezależnie od obszaru Knowunity i niezależnie od formy (teksty, media itp.) - na Knowunity:


5.3.1 Wirusy lub inne formy kodu programistycznego;


5.3.2 Treści pornograficzne, seksistowskie, ksenofobiczne, obraźliwe, zniesławiające, treści, które podżegają do przemocy lub grożą przemocą, treści, które uciskają mniejszości lub podżegają do nienawiści, lub wszelkie inne treści, które obrażają zwykłą przyzwoitość;


5.3.3 Treści, które dyskryminują inne osoby ze względu na ich pochodzenie, kolor skóry, płeć, orientację seksualną, choroby lub inne cechy lub właściwości;


5.3.4 Treści, które celowo wprowadzają w błąd lub są nieprawdziwe;


5.3.5 Materiały chronione prawem autorskim lub treści zawierające takie materiały bez wyraźnego upoważnienia;


5.3.6 Materiały reklamowe w dowolnej formie, chyba że Knowunity wyraziła wyraźną uprzednią zgodę w formie tekstowej;


5.3.7 Inne nielegalne treści;


5.3.8 Treści, które nie są związane z lekcjami szkolnymi i dlatego nie są istotne dla nauki (dotyczy Knows, fiszek i quizów).


5.3.9 Musisz również zawsze przestrzegać naszych Wytycznych dla społeczności, do których możesz uzyskać dostęp tutaj.


5.4 Nigdy nie wymieniaj imion ani innych danych osobowych innych osób (np. kolegów z klasy lub nauczycieli) w swoich postach i komentarzach, a także nie publikuj swojego prawdziwego imienia i nazwiska ani innych danych osobowych swoich lub innych osób.


5.5 Tworzone przez ciebie boty StudyBots nie mogą w rozpoznawalny sposób odtwarzać imienia, sposobu mówienia ani innych cech prawdziwych osób (bez względu na to, czy są one widoczne, czy nie). Nie mogą one również być w rozpoznawalny sposób oparte na prawdziwych osobach. Nie możesz również udostępniać swojemu StudyBot awatara, który powiela prawdziwe osoby lub postacie/figury chronione prawem autorskim lub inne treści prawnie chronione, w identycznej lub zmodyfikowanej, ale nadal rozpoznawalnej formie.


5.6 Nie możesz również wykonywać następujących czynności:


5.6.1 Nadużywać dostępu do Knowunity w celu inicjowania romantycznych lub seksualnych relacji;


5.6.2 Bezprawnie zapewniaj sobie lub innym dostęp do Knowunity i / lub Knowunity Pro;


5.6.3 Jakiekolwiek zautomatyzowane korzystanie z platformy i dostępnych tam treści, na przykład poprzez użycie skryptów do tworzenia lub pobierania treści, jest zabronione. Dotyczy to również takiego niekomercyjnego wykorzystania.


5.7 Uwaga: Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treści przesłane lub opublikowane przez siebie i musi zawsze pamiętać, że - zgodnie z przepisami ustawowymi - musi "wziąć odpowiedzialność" za te treści.


5.8 Jeśli odkryjesz naruszenie sekcji 5.1 do 5.6 przez innych użytkowników, poinformuj nas o tym jak najszybciej za pośrednictwem [email protected].


5.9 Nie możesz posiadać więcej niż jednego konta w naszym serwisie. Jeśli wcześniej zamknęliśmy twoje konto, nie możesz utworzyć nowego konta, chyba że masz naszą wyraźną pisemną zgodę na utworzenie nowego konta.

6. Moderacja treści

6.1 Knowunity to platforma informacyjna, na której treści są przesyłane i publikowane przez innych użytkowników. Informacje te mają pomóc Tobie i uczniom poszerzyć wiedzę na temat szkoły. Nie powinny one jednak i nie mogą zastąpić szkoły i lekcji prowadzonych przez nauczycieli.

6.2 Nie jesteś uprawniony do otrzymywania odpowiedzi na pytania zadawane na Knowunity lub na konkretne treści. Nasza usługa polega na udostępnieniu platformy, a nie na udzielaniu odpowiedzi na Twoje pytania, udzielaniu indywidualnych porad, a nawet poprawie wyników w nauce lub osiągnięciu sukcesu akademickiego. Takie usługi nie są należne ani nam, ani innym użytkownikom, ani Knowunity.

6.3 Knowunity nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność, kompletność i przydatność informacji dostarczonych przez innych użytkowników i Knowern. Inni użytkownicy ani Knowern nie ponoszą żadnej odpowiedzialności w tym zakresie.

6.4 Podczas moderowania treści staramy się wyświetlać treści, które są dla Ciebie szczególnie istotne. Nasze algorytmy biorą pod uwagę pewne dane demograficzne (np. poziom klasy, rodzaj szkoły, przedmioty problemowe) i działania w aplikacji (np. lista oglądanych treści). Popularność treści jest również brana pod uwagę podczas ich wyświetlania. Popularność treści mierzymy na podstawie liczby wyświetleń, wyświetleń, polubień i liczby użytkowników, którzy zapisali treść w folderze. Twoje doświadczenie edukacyjne i postępy powinny być w ten sposób zoptymalizowane.

6.5 Jednocześnie zapewniamy zgodność z naszymi Wytycznymi dla społeczności. Przed opublikowaniem treści nie sprawdzamy ich jednak pod kątem poprawności/naruszenia przepisów prawa lub naszych Wytycznych dla społeczności (więcej szczegółów znajdziesz poniżej).

6.6 Gdy publicznie przesyłasz treści, są one najpierw automatycznie sprawdzane przez nasz algorytm. Bierze on pod uwagę następujące czynniki: wartość informacyjną tytułu, odniesienia, znaczenie akademickie, pisownię, czytelność, kompletność (nie oznacza to pełnego omówienia tematu, ale raczej fakt, że treść została celowo podzielona na kilka pojedynczych elementów w sposób nieprzyjazny dla użytkownika, które indywidualnie zapewniają jedynie bardzo ograniczoną wartość edukacyjną lub treść jest oczywiście niekompletna), jakość obrazu, obecność danych osobowych w treści, prawdopodobieństwo plagiatu, naruszenia praw autorskich i twoje wcześniejsze zachowanie użytkownika. Obrazy są również automatycznie sprawdzane pod kątem treści pornograficznych, treści szkodliwych dla nieletnich i treści zawierających przemoc. Na podstawie wyników algorytmu treść jest akceptowana, odrzucana lub dodatkowo sprawdzana przez nasz zespół. Jeśli uważasz, że odrzucenie jest nieuzasadnione, możesz odwołać się za pośrednictwem aplikacji, korzystając z przycisku "proces odwoławczy", a także podać powody odwołania. Nasz zespół przeanalizuje odrzucenie tak szybko, jak to możliwe (w razie potrzeby ponownie). Jeśli weryfikacja wykaże, że odrzucenie było nieuzasadnione, treść zostanie zaakceptowana i opublikowana. Otrzymasz również wiadomość na ten temat. Jeśli odrzucenie zostanie podtrzymane, zostaniesz o tym poinformowany i wyjaśnione zostaną powody, dla których treść została odrzucona. Ponadto odrzucenie Twoich treści może mieć dalsze konsekwencje zgodnie z punktem 7 (patrz poniżej). Jeśli uważasz, że odrzucenie było nieuzasadnione, możesz podjąć kroki prawne przed właściwymi sądami cywilnymi.

6.7 Użytkownicy mogą zgłaszać treści, które zostaną następnie zweryfikowane przez nasz zespół w celu ustalenia, czy wymogi określone w punktach od 5.1 do 5.6 zostały spełnione lub czy czynniki jakościowe wymienione w punkcie 6.6 przemawiają przeciwko wartości edukacyjnej treści, a tym samym przeciwko publikacji. Jeśli raport doprowadzi do usunięcia treści, zostaniesz o tym poinformowany i będziesz mógł zakwestionować tę decyzję, a także podać powody sprzeciwu. Decyzja zostanie następnie jak najszybciej zweryfikowana przez nasz zespół. Jeśli weryfikacja wykaże, że usunięcie treści było nieuzasadnione, treść zostanie zaakceptowana i opublikowana. Otrzymasz również wiadomość na ten temat. Jeśli odrzucenie zostanie podtrzymane, zostaniesz o tym poinformowany i wyjaśnione zostaną powody, dla których treść została odrzucona. Ponadto usunięcie Twoich treści może mieć dalsze konsekwencje zgodnie z punktem 7 (patrz poniżej). Jeśli uważasz, że odrzucenie było nieuzasadnione, możesz podjąć kroki prawne we właściwych sądach cywilnych.

7. Konsekwencje naruszeń

7.1 Jeśli naruszysz postanowienia 5.1 do 5.6, może to mieć dla Ciebie następujące konsekwencje:

usunięcie stworzonych przez Ciebie treści (konsekwencja o najniższej intensywności)

tymczasowe zablokowanie konta - nadal możliwe jest korzystanie z Knowunity, ale nie będziesz mógł publikować, przesyłać ani w inny sposób rozpowszechniać żadnych treści - ani w obszarze publicznym, ani na czatach prywatnych - szczegóły patrz 7.2 (konsekwencja o średniej intensywności)

Trwała dezaktywacja Twojego konta i rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia (konsekwencja o najwyższej intensywności).

7.2 To, czy Twoje naruszenie punktów 5.1 do 5.6 będzie miało konsekwencje wykraczające poza usunięcie treści, zależy od tego, czy osiągniesz określoną liczbę punktów karnych w wyniku jednego lub więcej naruszeń. Następujące zachowania spowodują, że otrzymasz punkty karne (zobacz Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji na temat zachowań wymienionych poniżej):

  • Nieistotne dla szkoły; spam i niechciane reklamy; nieuzasadnione zgłaszanie treści: Otrzymasz 1 punkt karny
  • Zastraszanie i nękanie, nienawistne zachowanie, uczciwość i autentyczność, niebezpieczne zachowanie, działalność przestępcza i towary regulowane, broń i amunicja, brutalne i graficzne treści: Otrzymasz 10 punktów karnych
  • Nagość i aktywność seksualna dorosłych, Bezpieczeństwo nieletnich, Promowanie samookaleczeń i samobójstw, Gwałtowny ekstremizm, Spam komercyjny: Otrzymasz 100 punktów karnych.

Osiągnięcie następującej liczby punktów (Punkty karne) będzie miało dla Ciebie następujące konsekwencje:

  • 5 Punktów karnych skutkuje 3-dniowym banem.
  • 10 punktów karnych prowadzi do zawieszenia na 7 dni.
  • 20 punktów karnych prowadzi do bana na 10 dni.
  • 30 punktów karnych prowadzi do zawieszenia na 15 dni.
  • 50 punktów karnych prowadzi do zawieszenia na 30 dni.
  • 100 lub więcej punktów karnych prowadzi do permanentnego bana.

Jeśli liczba punktów zostanie osiągnięta lub przekroczona, nastąpi odpowiednie zawieszenie, a punkty, które były wymagane do osiągnięcia odpowiedniego progu punktowego, zostaną odjęte z Twojego konta punktowego pod koniec zawieszenia. Przykład: Masz już jeden punkt karny i otrzymujesz dziesięć kolejnych punktów karnych. Zostaniesz zablokowany na siedem dni. Po zakończeniu okresu zawieszenia saldo Twojego konta powróci do poziomu jednego punktu karnego.

Punkty karne nie mają daty ważności. Zachowujesz je na swoim koncie tak długo, jak długo nie zostaną z niego odjęte w wyniku przekroczenia progu punktowego i późniejszego wygaśnięcia bana.

Jeśli otrzymasz kolejne punkty podczas bana, zostaną one dodane do Twojego salda punktów przed wygaśnięciem bana, a Twój kolejny ban będzie oparty na tym saldzie punktów. Przykład: Otrzymujesz 20 punktów karnych i zostajesz zbanowany na dziesięć dni. Pięć dni przed wygaśnięciem dziesięciodniowego bana otrzymujesz 30 punktów za inną zawartość. Ponieważ twoje konto punktowe nadal ma 20 punktów karnych w tym momencie, osiągasz próg 50 punktów łącznie, za co zostaniesz zbanowany na dodatkowe 30 dni. Następnie zostaniesz zbanowany na łącznie 40 dni.

Jeśli uznamy, że korzystasz z wielu kont i jedno konto zostanie zablokowane, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania również innych kont.

7.3 Gdy tylko Knowunity dowie się o naruszeniu 5.1 do 5.6 w przypadku treści, które zostały już opublikowane, zostanie uruchomiona następująca procedura:

Oczywiście nielegalne treści zostaną natychmiast usunięte.

Osoba, która opublikowała treść, zostanie następnie poinformowana o usunięciu, z podaniem powodów usunięcia.

Jeśli treść nie jest oczywiście nielegalna, osoba, która ją opublikowała, będzie miała trzy dni robocze na odpowiedź. Knowunity zdecyduje wówczas, czy usunąć treści. Osoba, która opublikowała treść, zostanie poinformowana o decyzji i jej przyczynach.

Jeśli okoliczności uzasadniają tymczasowe zablokowanie lub trwałą dezaktywację konta zgodnie z 7.2, osoba, która opublikowała treść, zostanie ostrzeżona z wyprzedzeniem i poinformowana o przyczynach. Osoba ta będzie miała trzy dni robocze na odpowiedź. Knowunity zdecyduje następnie, czy tymczasowo zablokować lub trwale dezaktywować konto.

Właściciel zablokowanego / dezaktywowanego konta może podjąć kroki prawne przeciwko decyzji Knowunity przed właściwymi sądami cywilnymi.

8 Funkcja komentowania i obszar czatu

8.1 Możliwe jest komentowanie treści edukacyjnych. Tutaj możesz przekazywać opinie lub zadawać pytania. Oferujemy również czat, w którym możesz wymieniać się pomysłami z innymi użytkownikami.

8.2 Warunki i zasady określone w sekcjach 5.1 do 5.6, w tym Wytyczne dla społeczności, do których możesz uzyskać dostęp tutaj, mają zastosowanie do funkcji komentowania i obszaru czatu.

8.3 Na czatach publicznych działają moderatorzy społeczności, którzy zapewniają zgodność z warunkami i zasadami określonymi w sekcjach od 5.1 do 5.6, w tym z Wytycznymi dla społeczności. Treści czatu pochodzące od użytkownika, które naruszają te warunki i zasady, mogą zostać usunięte przez Moderatorów Społeczności. Ponadto Moderatorzy społeczności mogą usunąć cię z niektórych czatów grupowych, jeśli poważnie lub wielokrotnie naruszyłeś warunki i zasady określone w sekcjach od 5.1 do 5.6, w tym Wytyczne dla społeczności. Jeśli uważasz, że usunięcie wiadomości lub usunięcie z czatu jest nieuzasadnione, możesz zakwestionować tę decyzję i podać powody. Decyzja zostanie następnie jak najszybciej zweryfikowana przez nasz zespół (w razie potrzeby ponownie). Jeśli weryfikacja wykaże, że decyzja była nieuzasadniona, treść zostanie zaakceptowana i opublikowana lub Twoje wykluczenie z czatu zostanie anulowane. Otrzymasz również wiadomość na ten temat. Jeśli natomiast decyzja zostanie podtrzymana, zostaniesz o tym poinformowany, a powody zostaną wyjaśnione. Jeśli uważasz, że odrzucenie Twojego wyzwania było nieuzasadnione, możesz podjąć kroki prawne przed właściwymi sądami cywilnymi. Pamiętaj, że Twoje treści opublikowane na czacie mogą mieć dalsze konsekwencje zgodnie z punktem 7 (patrz wyżej).


9. Reklama

Knowunity ma prawo wyświetlać informacje reklamowe na platformie, jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji Knowunity.


10. Okres obowiązywania umowy i jej rozwiązanie

10.1 Umowa na bezpłatną wersję Knowunity jest zasadniczo zawierana na czas nieokreślony. Umowa może zostać rozwiązana w dowolnym momencie za pośrednictwem konta użytkownika poprzez usunięcie konta.


10.2 Płatna subskrypcja Knowunity Pro jest na czas określony, który jest automatycznie odnawiany na czas nieokreślony do momentu anulowania. Użytkownik może anulować subskrypcję w danym okresie w dowolnym momencie na koniec tego okresu obowiązywania umowy. Zawierając umowę za pośrednictwem strony internetowej, możesz anulować umowę za pomocą pozycji menu "Anuluj Knowunity Pro teraz". W przypadku rezerwacji za pośrednictwem zakupów w aplikacji anulowanie odbywa się bezpośrednio za pośrednictwem odpowiedniego sklepu z aplikacjami. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj:


Apple Store: https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/iph3dfd91de/ios

Sklep Google Play: https://support.google.com/googleplay/answer/7018481?hl=pl&sjid=9998647651155951181-EU

10.3 Anulując Knowunity Pro, utracisz prawo do korzystania z zalet Knowunity Pro na koniec bieżącego okresu obowiązywania umowy, w którym anulowałeś, i zostaniesz zdegradowany do bezpłatnego członkostwa Knowunity. Jeśli chcesz to anulować, zastosowanie ma klauzula 10.1.


10.4 Ty i Knowunity macie prawo do rozwiązania umowy zawartej z nami w dowolnym momencie z ważnej przyczyny. Nie ma to wpływu na postanowienia sekcji 7.


11. Odpowiedzialność

11.1 Ponosimy odpowiedzialność za umyślne działanie i rażące niedbalstwo. Ponadto ponosimy odpowiedzialność za niedbałe naruszenie obowiązków, których wypełnienie umożliwia przede wszystkim prawidłowe wykonanie umowy, a których naruszenie zagraża osiągnięciu celu umowy i na których przestrzeganiu klient może regularnie polegać. W takim przypadku ponosimy jednak odpowiedzialność tylko za przewidywalne szkody typowe dla umowy. To samo dotyczy naruszenia obowiązków przez naszych zastępców.


11.2 Powyższe wyłączenia odpowiedzialności nie mają zastosowania w przypadku uszkodzenia życia, ciała lub zdrowia, a także nie w zakresie, w jakim podstępnie ukryliśmy wadę lub przyjęliśmy gwarancję jakości przedmiotu. Odpowiedzialność wynikająca z ustawy o odpowiedzialności za produkt pozostaje nienaruszona.


12. Zmiana OWU

Knowunity ma prawo do zmiany niniejszych OWU, pod warunkiem, że wydaje się to konieczne, a użytkownicy nie są przez to pokrzywdzeni wbrew dobrej wierze. Mogą one również zostać zmienione w odpowiedzi na nowe osiągnięcia techniczne, zmiany w orzecznictwie, sytuację prawną lub z równoważnych powodów. Użytkownicy zostaną powiadomieni z wyprzedzeniem w formie tekstowej o wszelkich zmianach OWU. Zmiany, które znacząco naruszają równowagę umowną między stronami, wymagają wyraźnej zgody użytkowników. W przeciwnym razie uznaje się je za zatwierdzone, jeśli użytkownicy nie sprzeciwią się im w formie tekstowej w ciągu sześciu tygodni od otrzymania powiadomienia. Knowunity wyraźnie zwróci uwagę na to i konsekwencje określone poniżej w powiadomieniu o zmianach. W przypadku sprzeciwu Knowunity ma prawo wypowiedzieć umowę z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. W przypadku sprzeciwu wobec nowych OWU Knowunity ma ponadto prawo do nadzwyczajnego prawa do rozwiązania umowy, pod warunkiem, że nie można racjonalnie oczekiwać, że Knowunity będzie kontynuować umowę, biorąc pod uwagę jej interesy i interesy użytkowników.


13. Język umowy, prawo właściwe i dalsze uwagi

13.1 Umowa została zawarta w języku niemieckim. Zastosowanie ma prawo Republiki Federalnej Niemiec. W przypadku, gdy użytkownik ma miejsce zwykłego pobytu w państwie członkowskim UE lub Szwajcarii, obowiązujące tam przepisy pozostają nienaruszone.


13.2 Unia Europejska ustanowiła platformę pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich ("platforma ODR"), do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem łącza https://ec.europa.eu/consumers/odr/. Platforma służy jako punkt kontaktowy do pozasądowego rozstrzygania sporów dotyczących zobowiązań umownych wynikających z umów online. Zgodnie z art. 36 ustawy o rozstrzyganiu sporów konsumenckich Knowunity zwraca uwagę, że nie jest zobowiązana ani nie chce uczestniczyć w postępowaniu w sprawie rozstrzygania sporów przed komisją arbitrażową konsumentów.


14. Klauzula salwatoryjna

Jeżeli poszczególne postanowienia niniejszej umowy są nieważne lub niewykonalne lub stają się nieważne lub niewykonalne po zawarciu umowy, ważność pozostałej części umowy pozostaje nienaruszona. Nieważne lub niemożliwe do wyegzekwowania postanowienie zostanie zastąpione ważnym i możliwym do wyegzekwowania postanowieniem, którego skutki będą jak najbardziej zbliżone do celu gospodarczego, do którego dążyły umawiające się strony za pomocą nieważnego lub niemożliwego do wyegzekwowania postanowienia.


ZASADY ANULOWANIA BEZPŁATNEGO CZŁONKOSTWA

Polityka anulowania

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Użytkownik ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w ciągu czternastu dni bez podania przyczyny.


Okres odstąpienia wynosi czternaście dni od dnia zawarcia umowy.


Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, należy poinformować nas (Knowunity GmbH, Julie-Wolfthorn-Straße 1, 10115 Berlin, Tel.: +49 30 52001583, E-Mail: [email protected]) w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pisma wysłanego pocztą lub pocztą elektroniczną) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy. Można skorzystać z załączonego wzoru formularza odstąpienia od umowy, który nie jest obowiązkowy.


Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy wysłać zawiadomienie o skorzystaniu z prawa do odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


KONSEKWENCJE ODSTĄPIENIA OD UMOWY

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy przez użytkownika, musimy zwrócić wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z faktu, że użytkownik wybrał rodzaj dostawy inny niż najtańsza standardowa dostawa oferowana przez nas), niezwłocznie i najpóźniej w ciągu czternastu dni od dnia, w którym otrzymaliśmy powiadomienie o odstąpieniu od niniejszej umowy. W celu dokonania zwrotu użyjemy tych samych środków płatności, których użyłeś w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie uzgodniono inaczej; w żadnym wypadku nie zostaniesz obciążony opłatą za ten zwrot.


WYGAŚNIĘCIE PRAWA DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Prawo odstąpienia od umowy wygasa w przypadku umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli konsument nie jest zobowiązany do zapłaty ceny, po rozpoczęciu wykonywania umowy przez przedsiębiorcę.


INFORMACJE O WZORZE FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Przykładowy formularz odstąpienia od umowy

(Jeśli chcesz anulować umowę, wypełnij i odeślij ten formularz).


-


Do Knowunity GmbH, Julie-Wolfthorn-Straße 1, 10115 Berlin, e-mail: [email protected]:


-


Ja/My (*) niniejszym odstępuję/odstępujemy (*) od zawartej przeze mnie/nas (*) umowy zakupu następujących towarów (*)/świadczenia następującej usługi (*)


-


Zamówionej w dniu (*)/odebrane w dniu (*)


-


Imię i nazwisko konsumenta(-ów)


-


Adres konsumenta(-ów)


-


podpis konsumenta(-ów) (tylko w przypadku komunikacji papierowej)


-


data


(*) Niepotrzebne skreślić.


ZASADY ANULOWANIA DLA KNOWUNITY

Polityka anulowania

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Użytkownik ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w ciągu czternastu dni bez podania przyczyny.


Okres odstąpienia wynosi czternaście dni od dnia zawarcia umowy.


Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, należy poinformować nas (Knowunity GmbH, Julie-Wolfthorn-Straße 1, 10115 Berlin, Tel.: +49 30 52001583, E-Mail: [email protected]) w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pisma wysłanego pocztą lub pocztą elektroniczną) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy. Można skorzystać z załączonego wzoru formularza odstąpienia od umowy, który nie jest obowiązkowy.


Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy wysłać zawiadomienie o skorzystaniu z prawa do odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


Konsekwencje odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy przez użytkownika, musimy zwrócić wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z faktu, że użytkownik wybrał rodzaj dostawy inny niż najtańsza standardowa dostawa oferowana przez nas), niezwłocznie i najpóźniej w ciągu czternastu dni od dnia, w którym otrzymaliśmy powiadomienie o odstąpieniu od niniejszej umowy. W celu dokonania zwrotu użyjemy tych samych środków płatności, których użyłeś w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie uzgodniono inaczej; w żadnym wypadku nie zostaniesz obciążony opłatą za ten zwrot.


WYGAŚNIĘCIE PRAWA DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Prawo odstąpienia od umowy wygasa w przypadku umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, konsument jest zobowiązany do zapłaty kwoty, jeżeli:


przedsiębiorca rozpoczął wykonywanie umowy


konsument wyraźnie wyraził zgodę na rozpoczęcie przez przedsiębiorcę wykonywania umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy,


konsument potwierdził, że jest świadomy, że jego prawo do odstąpienia od umowy wygasa z chwilą rozpoczęcia wykonywania umowy w wyniku wyrażenia przez niego zgody zgodnie z ust. 2, oraz


przedsiębiorca przekazał konsumentowi potwierdzenie zgodnie z §312f niemieckiego kodeksu cywilnego.


INFORMACJE O WZORZE FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Przykładowy formularz odstąpienia od umowy

(Jeśli chcesz anulować umowę, wypełnij i odeślij ten formularz).


-


Do Knowunity GmbH, Julie-Wolfthorn-Straße 1, 10115 Berlin, e-mail: [email protected]:


-


Ja/My (*) niniejszym odstępuję/odstępujemy (*) od zawartej przeze mnie/nas (*) umowy zakupu następujących towarów (*)/świadczenia następującej usługi (*)


-


Zamówionej w dniu (*)/odebrane w dniu (*)


-


Imię i nazwisko konsumenta(-ów)


-


Adres konsumenta(-ów)


-


podpis konsumenta(-ów) (tylko w przypadku komunikacji papierowej)


-


data


(*) Niepotrzebne skreślić.