Nauka

Nauka

Spółka

Felix Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi

995

Udostępnij

Zapisz

Felix Net i Nika
OrAZ GANG
NIEWIDZIALNYCH LUD21
Charakterystyka Bohaterów:
Felix Polon- uczeń klasy pierwszej ,,a", Gimnazjum im. prof.
Stef
Felix Net i Nika
OrAZ GANG
NIEWIDZIALNYCH LUD21
Charakterystyka Bohaterów:
Felix Polon- uczeń klasy pierwszej ,,a", Gimnazjum im. prof.
Stef

Podobne notatki

Know Felix ,net i Nika  thumbnail

0

Felix ,net i Nika

Notatka

Know “Felix, Net I Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” thumbnail

294

“Felix, Net I Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

Opracowanie “Felix, Net I Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” źródło- Lekturowo

Know Felix, Net i Nike oraz Gang niewidzialnych ludzi thumbnail

30

Felix, Net i Nike oraz Gang niewidzialnych ludzi

PLAN WYDARZEN JEST Z BRYK.PL

Know “Felix, Net I Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” thumbnail

65

“Felix, Net I Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

Opracowanie “Felix, Net I Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

Know Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi thumbnail

96

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Czas i miejsce akcji, bohaterowie, charakterystyka głównych bohaterów, plan wydarzeń

Know Felix Net i Nika thumbnail

0

Felix Net i Nika

Felix Net i Nika mała notatka

Felix Net i Nika OrAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUD21 Charakterystyka Bohaterów: Felix Polon- uczeń klasy pierwszej ,,a", Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego; szczupły, trzynastoletni chłopiec o blond włosach i piwnych oczach; zaczyna naukę w gimnazjum. Jego tata jest naukowcem, a wiecznie zajęta mama, pracuje w dziale marketingu, w jednej z dużych firm. Chłopiec mieszka także z babcią Lusią. Starsza pani uwielbia przekarmiać swojego wnuka oraz jego przyjaciół. Felix jest pomysłowy jak jego tata. Ma silne poczucie sprawiedliwości i jest uczciwy. Net Bielecki przyjaciel Felixa i Niki z tej samej klasy. Fan nowoczesnych technologii. Twórca sztucznej inteligencji o nazwie Manfred, którą „pożyczył" od ojca-informatyka i udoskonalił. Nie lubi swojego prawdziwego imienia, dlatego poznajemy tylko jego pseudonim. Oddany swoim przyjaciołom. Chętny do pomocy (widać to szczególnie kiedy, przejmuje się losem. Nika Mickiewicz - przyjaciółka Felixa i Neta; rudowłosa dziewczyna z charakterem, która nosi martensy; prawnuczka inkwizytora i czarownicy. Od kiedy zmarł jej tata, żyje sama. Jest biedna. Posiada niezwykły dar - potrafi przesuwać przedmioty siłą woli, a także porozumiewać się telepatycznie. Miewa przeczucia, które zawsze się sprawdzają. Jej intuicja i siła charakteru przydają się w wielu trudnych sytuacjach. Ruben i Marcel- szkolni chuligani, którzy okradają młodszych uczniów i znęcają się nad słabszymi od siebie. Felix, Net i Nika dają im nauczkę. Morten - przywódca Gangu Niewidzialnych Ludzi; oszalały program komputerowy (kopia Vidoktora), który organizuje napady na banki. Jego celem...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.

Alternatywny zapis:

jest zdobycie latającego pojazdu, który zaprojektował profesor Kuszmiński. Dzięki temu stałby się niepokonany. Od samego początku śledzi Felixa i jego przyjaciół. Cosiatek Manfred - sztuczna inteligencja, program komputerowy stworzony przez ojca Neta. Felix go ,,pożyczył" i dostosował do własnych potrzeb. Manfred często dzieli się swoimi przemyśleniami z przyjaciółmi, a także pomaga im w czasie wielu przygód. -Miejsce i czas akcji Powieść rozpoczyna się pierwszego września, a kończy w okresie Wielkanocy. Są to najprawdopodobniej czasy współczesne autorowi, czyli ok. 2004 roku. Miejsce akcji to Warszawa, Gimnazjum im. prof. Kuszmińskiego, domy bohaterów oraz Zakopane. PLAN WYDARZEŃ: 1.Gang Niewidzialnych Ludzi napada na bank. 2. Felix zaczyna naukę w gimnazjum. 3.Felix zostaje okradziony przez Rubena i Marcela. 4. Felix poznaje przyjaciół - Neta i Nikę. 5. Nastolatki organizują bazę na szkolnym strychu. 6. Przyjaciele odkrywają kryjówkę Rubena i Marcela. 7. Kierowca Gangu Niewidzialnych Ludzi zostaje schwytany. 8. Net przedstawia przyjaciołom Manfreda. 9. Nastolatki odkrywają że na strychu straszy. 10. Felix, Net i Nika rozmawiają z duchami. 11. Przyjaciele odkrywają ludzkie szczątki na strychu. 12. Net chce pomóc Nice, która jest biedna. 13. Gimnazjaliści spotykają gnoma w zamku na Kociej Skale. 14. Babcia Lusia opowiada o pierścionku, skradzionym przez Niemców. 15. Net, Felix i Nika odnajdują skarb ukryty przez niemieckich żołnierzy. 16. Święty Mikołaj odwiedza Nikę. 17. Babcia Lusia odzyskuje pierścionek. 18. Nika spędza Wigilię z rodziną Neta. 19. Gimnazjaliści wyjeżdżają do Zakopanego. 20. Nika gubi się w lesie. 21. Chłopcy ruszają na poszukiwania Niki. 22. Nika wyznaje przyjaciołom swój sekret. 23. Nastolatkowie robią zdjęcia latającego spodka. 24. Ojciec Felixa opowiada o tajnym projekcie profesora Kuszmińskiego. 25. Felix odkrywa prawdę o księdze profesora oraz jego szczątkach na strychu. 26. Nastolatkowie chcą odzyskać kopie zdjęć latającego pojazdu. 27. Bohaterowie udają się do Silver Tower, gdzie znajduje się kopia zdjęć. 28. Przyjaciele poznają prawdę o Gangu Niewidzialnych Ludzi i jego przywódcy - Mortenie. 29. Morten próbuje grozić im śmiercią. 30. Nastolatkowie wywołują zwarcie i uciekają. 31. Nika odzyskuje księgę, dzięki swojej mocy. 32. Ojciec Felixa przybywa po dzieci w latającym pojeździe. 33. Dzieci wraz z ojcami oglądają transmisję z eksplorowania Marsa. 34. Felix, Nika i Net zostają odznaczeni przez ministra.