Nauka

Nauka

Spółka

mutacje

21

Udostępnij

Zapisz

Zarejestruj się, aby zobaczyć notatkę. To nic nie kosztuje!

Dostęp do wszystkich materiałów

Dołącz do milionów studentów

Popraw swoje oceny

Rejestrując się akceptujesz Warunki korzystania z usługi i Politykę prywatności.

SKUTKI MUTACJI
powstawanie nowotworów - to grupa komórek, które dzielą się i niekontrolowany
sposób i nie działają jak prawidłowa tkanka.
Ab
SKUTKI MUTACJI
powstawanie nowotworów - to grupa komórek, które dzielą się i niekontrolowany
sposób i nie działają jak prawidłowa tkanka.
Ab

Podobne notatki

Know Mutacje thumbnail

22

Mutacje

biologia genetyka

Know Mutacje. thumbnail

62

Mutacje.

Biologia klasa 8, dział 1, temat 8.

Know Mutacje  thumbnail

158

Mutacje

mutacje- notatka biologia

Know Genetyka thumbnail

7

Genetyka

Powtórzenie przed sprawdzianem z działu pierwszego.

Know Dziedziczenie płci u człowieka. thumbnail

35

Dziedziczenie płci u człowieka.

Biologia klasa 8, dział 1, temat 6.

Know Genetyka thumbnail

0

Genetyka

Notatki z genetyki według nowej ery klasa 3

SKUTKI MUTACJI powstawanie nowotworów - to grupa komórek, które dzielą się i niekontrolowany sposób i nie działają jak prawidłowa tkanka. Aby zapobiegać nowotworom, należy unikać czynników mutagennych. Należy również dbać o diete bogata w błonnik oraz spożywać tylko świeże produkty. Powinniśmy prowaduć aktywny tryb życia oraz unikać intensywnego opalania Ronystania z solarium i unikać stosowania używek. AN EMIA SIERPON ATA Krwinki czerwone przyjmują sierpowaty kształt. Są oni bardziej podatni na malarie, SKUTKI MUTACJI • choroby dziedziczne Choroby dziedziczne dzielimy now. • jednogenove, czyli spawodowane mutajani w pojedycznych genach (fenylketonuria mukowisy doza) • chromosomalne. Izespół Downal CHOROBY JEDNOGENOWE Feryloketonurid to choroba recesywna, więc ujawnia się jedynie u homozygot recesywnych. Organizm chorego nie produkuje enzymu odpowicchialnego za Proswako - jednego lukładu nerwowego niemowląt. Powoduje to upośledzenie umysłowe, a nawet śmiero. ośwodkowego Mukowisy doza to choroba recesywna. Powoduje, że gruczoły śluzowe chorego produkują zbyt gesty śluz, który gwomadki się w organizuie i zatyka drogi oddechowe. U chowych występyes: Lciążliny kaszel, hawracające infergje, niedobór masy i mysokości ciała, sluz może powodować problemy trusthove- problery z trawienien. RODAJE MUTACJI genowe (punktowe) - dotyczące zmian w kolejności (czyli sekwencji) nukleotydów • chromosomowe - dotyczące zmian w budowie lub liczbie chromosomów, do tyczą kariotypu. 0 ə MUTACJE Błędy, czyli zmiany w DNA, to zjawiska nagte i losowe -mogą się pojawić w dow frym momencie oraz dowolnym miejscu nici. Nagta, trata Zmiana 25 materiale genetycznym komórki to smutaya. S P Mutage genove powstają na skutek zamiany, wypadnięcia...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.

Alternatywny zapis:

lub dodania jednego albo kilka nukleotydów. Dochodzi do tego zwykle podczas replikayi Czynniki mutagenne: niektóre substancje syntetyczne zawarte w żywności (np. konserwanty i barwniki) dymie papierosowym i spalinach Mutage chromosomowe są najczęściej konsekwenyą zabuneń w przebiegu mejory. Mutage dotyczące budowy chromosomów mogą być spowodowane utratą fragmentu chromosomu podczas wymiany BIVA międly chromosomani homologicznyni Mutaye dotyczące liczby chromosomów są konsekwenyą błędnego rozdzielania chromosomous między komórki potomne. PRZYCZYNY MUTACJI część związków chemicznych zawartych W samochodowych, zanieczyszczeniach przemysłowych phypalonych potrawach, promieniowanie czynniki fizyczne, takie jak promieniowanie ultrafidetowe (UV), rentgenowskie (X) : czy • toksyny wytwarzame przez niektóre gatunki grzybów pleśniowych • niektore wirusy, np: HPV- winis wywołujący raka szyjki macicy.