Przedmioty

Przedmioty

Więcej

Ziemia w Układzie Słonecznym

27.11.2022

2324

205

Udostępnij

Zapisz

Pobierz


Zierus w ubdrazie Honecznyvr
Czym jest układ słoneczny?
• Układ słoneczny tworzą Słońce i krążące wokół niego ciała niebieskie. Słońce świec

Zarejestruj się

Zarejestruj się, aby uzyskać nieograniczony dostęp do tysięcy notatek. To nic nie kosztuje!

Dostęp do wszystkich materiałów

Dołącz do milionów studentów

Popraw swoje oceny

Rejestrując się akceptujesz Warunki korzystania z usługi i Politykę prywatności.

Zierus w ubdrazie Honecznyvr Czym jest układ słoneczny? • Układ słoneczny tworzą Słońce i krążące wokół niego ciała niebieskie. Słońce świeci własnym światłem, oznacza to, że jest gwiazdą. Słońce znajduje się w odległości ok. 150mln km od ziemi i stanowi dla niej źródło enevgii świetlnej oraz cieplnej. Dzięki Słońcu na naszej planecie istnieje życie. Planety w układzie słonecznym • Wokół słońca kvaży osiem planet. Nie świecą one własnym światłem, lecz odbitym od swojej powierzchni. Planety obiegają stońce po tovach nazywanych orbitami. Najbliżej Słońca znajdują się planety skaliste: Meukury, Wenus, Ziemia, Maus. Dalej od słońca leżą gazowe olbrzymy: Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. W układzie słonecznym istnieje tez pięć planet karłowatych. Największą spośród nich jest Pluton Naturalne satelity planet. Wokół większości planet krązą ich naturalne satelity naxywane księżycami. Jedynym satelitą Ziemi jest księżyc. Okurążenie Ziemi zajmuje mu 24 dni i 4 godzin. Tyle tvwa też pełny obvót Księżyca wokół własnej osi, dlatego Ziemi obserwujemy tę samą półkule. Słońce oświetla ziemię cały czas tak samo. Jednak z Ziemi możemy ● jego vożne fragmenty Planety układu słonecznego Merkury znajduje się najbliżej słońca i jest najmniejszą planetą skalistą. Obiega Scorice w Wenus ma podobne vozmiary do Ziemi. Obiega Słońce w ciągu 224 dni. ciągu dwa Ziemia jest największą planetą spośvód planet skalistych. Obiega Słońce w. Mavs jest vazy mniejszy od ziemi. Obiega słońce w ciągu 2 lat. Jowisz to największa planeta...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.

Alternatywny zapis:

układu słonecznego, ma 49 księżyców Obiega słońce wi Saturn Wokół niego są widoczne pierścienie x brył lodu. Ha 62 księziyce. Obiega Słońce w ciągu 30 lat. Uvan Jest dużo mniejszy od Jowisea i Saturna. Ma 24 księżyce. Obiega storice waągu 84 lat. ciągu 12 lat. Neptun Znajduje się najdalej od Słońca. Ma 14 kusiężyców. Obiega Słońce w ciągu 165 lat. Mate ciała niebieskie. ciągu 88 dni. dostrzec 365 dni. • Ciała niebieskie kuvążą wokół słońca. Zalicza się do nich planetoidy. W wyniku ich zderzenia się powstają okruchy. Niektóre wpadaj w ziemską atmosferę. Widzimy je na niebie jako meteovy. Większość z nich spala się w atmoswerze. Czasami spadają na Ziemię nazywamy je wtedy meteorytami. Pojawiają się też komety. Najbardziej znana jest kometa Halleya, która przelatuje przex Układ Stoneczny co 76 lat.