Ziemia w Układzie Słonecznym

147

Udostępnij

Zapisz

Zarejestruj się, aby zobaczyć notatkę. To nic nie kosztuje!

Dostęp do wszystkich materiałów

Dołącz do milionów studentów

Popraw swoje oceny

Rejestrując się akceptujesz Warunki korzystania z usługi i Politykę prywatności.

 Zierug w aktadzie donecznyor
Czym jest układ słoneczny?
• Układ słoneczny tworzą Słońce i krążące wokół niego ciała niebieskie. Słońce świe
Podobne notatki
Know Układ Słoneczny thumbnail

11

240

1

Układ Słoneczny

spis treści: 🖤 Układ Słoneczny 🖤 Droga Mleczna 🖤 Słońce 🖤planeta 🖤 planetoidy 🖤 księżyce 🖤 komety 🖤 gwiazdy 🖤 meteoroidy

Know ziemia we wszechświecie  thumbnail

88

1372

1

ziemia we wszechświecie

ruch obrotowy ziemi, ruch obiegowy ziemi, wszechświat

Know Ziemia w Układzie Słonecznym nowa era klasa 6  thumbnail

11

190

6

Ziemia w Układzie Słonecznym nowa era klasa 6

Mam nadzieję że moja notatka się wam przyda :)

Know Budowa Układu Słonecznego thumbnail

17

273

1

Budowa Układu Słonecznego

Temat opracowany na podstawie podręcznika do geografii rozszerzonej od nowej ery. Notatka zawiera między innymi powstanie układu, planety Układu Słonecznego, definicje np. komet czy planetoid oraz krótkie charakterystyki planet.

Know geografia thumbnail

109

884

6

geografia

dział 2 Ziemia w układzie słonczenym

0

104

6

ziemia w układzie słonecznym

klasa 6 geografia

Zierug w aktadzie donecznyor Czym jest układ słoneczny? • Układ słoneczny tworzą Słońce i krążące wokół niego ciała niebieskie. Słońce świeci własnym światłem, oznacza to, że jest gwiazdą. Słońce znajduje się w odległości ok. 150 mln km od ziemi i stanowi dla niej žvódło enevgii świetlnej oraz cieplnej. Dzięki Słońcu na naszej planecie istnieje życie. Planety w układzie słonecznym •Wokół słońca krazy osiem planet. Nie świecą one własnym światłem, lecz odbitym od swojej powierzchni. Planety obiegają słońce po torach nazywanych orbitami. Najbliżej Słońca znajdują się planety skaliste: Mevkuvy, Wenus, Ziemia, Maus. Dalej od słońca Lexią gazowe olbrzymy: Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. W układzie słonecznym istnieje też pięć planet karłowatych. Największą spośród nich jest Pluton Naturalne satelity planet. • Wokół większości planet krążą ich naturalne satelity naxywane księżyc ami. Jedynym satelitą Ziemi jest księżyc. Okrążenie Ziemi xajmuje mu 24 dni i 4 godzin. Tyle tuwa też pełny obvot Księżyca wokół własnej osi, dlatego Ziemi obserwujemy tę samą półkule. Słońce oświetla ziemię cały czas tak samo. Jednak z Ziemi możemy dostrzec jego vóżne fragmenty Planety układu słonecznego ciągu 88 dni. Merkury znajduje się najbliżej słońca i jest najmniejszą planetą skalistą. Obiega Scońce w Wenus ma podobne vozmiary do Ziemi. Obiega Słońce w ciągu ciagu 20204dni. Ziemia jest największą planetą spośvód planet skalistych. Obiega Mavs jest dwa vaxy mniejszy od ziemi. Obiega słońce w...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.
Alternatywny zapis:

ciągu 2 lat. Jowisz to największa planeta układu słonecznego, ma 49 księżyców Obiega słońce w ciągu 12 lat. Saturn Wokół niego są widoczne pierścienie x brył lodu. Ha 62 księżyce. Obiega Słońce w ciągu 30 lat. Uvan Jest dużo mniejszy od Jowisea i Saturna. Ma 24 księżyce. Obiega storice w ciągu 84 Lat. Neptun Znajduje się najdalej od Słońca. Ma 14 księżyców. Obiega Słońce w ciągu 165 lat. Mate ciała niebieskie. Słońce w ciągu 365 dni. • Ciała niebieskie kuvążą wokół słońca. Zalicza się do nich planetoidy. W wyniku ich suderzenia się powstają okruchy. Niektóre wpadaj w ziemską atmosfevę. Widzimy je na niebie jako meteovy. Większość z nich spala się w atmoswerze. Czasami spadają Ziemię nazywamy je wtedy meteorytami. Pojawiają się też komety. Najbardziej znana jest kometa Halleya, która przelatuje przex Układ Stoneczny co 76 lat.