Hobbit

85

Udostępnij

Zapisz

Zarejestruj się, aby zobaczyć zawartość. To nic nie kosztuje!

 Hobbit
Czyli tam iz powrotem
Plemiona zamieszkujące świat powieści:
- gobliny: istoty stworzone przez władcę ciemności, Saurona, złe,
przew
 Hobbit
Czyli tam iz powrotem
Plemiona zamieszkujące świat powieści:
- gobliny: istoty stworzone przez władcę ciemności, Saurona, złe,
przew

Hobbit Czyli tam iz powrotem Plemiona zamieszkujące świat powieści: - gobliny: istoty stworzone przez władcę ciemności, Saurona, złe, przewrotne i okrutne; - trolle: złe, okrutne i bardzo niebezpieczne dla ludzi, pod wpływem światła zamieniają się w kamień; - elfy: piękne i bardzo mądre, mieszkają w Rivendell, gdzie gospodarzem jest Elrond; - wargowie: potężne wilki, sprzymierzeńcy goblinów, bardzo złe i agresywne; - krasnoludy: doskonali rzemieślnicy, mieszkały w podziemnych jaskiniach, które pięknie ozdabiały - ludzie: podobni do nas, są wśród nich bohaterowie i tchórze; - hobbici - mieszkańcy Hobbitonu, weseli, pełni optymizmu, uwielbiają dobrze zjeść, słuchać starych opowieści, palić fajki, nie lubią zabijać i rzadko biorą udział w walce, jeśli jednak się to już stanie, są mężni i dzielni. Plan wydarzen: 1. Wizyta Gandalfa i krasnoludów u Bilba Bagginsa. 2. Wyruszenie na wyprawę po skarb. 3. Spotkanie z trollami. 4. Niebezpieczeństwo - w podziemnym państwie goblinów. 5. W niewoli u elfów. 6. U stóp Samotnej Góry. 7. Spotkanie Bilba ze smokiem. 8. Bitwa Pięciu Armii. 9. Powrót Bilba do domu. Hobbit Czyli tam iz powrotem Autor: J.R.R. Tolkien Czas akcji: Trzecia epoka Śródziemia (lata 2941-2942 ) Rozgrywa się pomiędzy 29 kwietnia a 22 czerwca Miejsce wydarzen: Fantastyczny świat Śródziemia Gatunek: Powiesc fantastyczna Bohaterowie: Bilbo Baggins - bohater główny, hobbit - postać wymyślona przez autora powieści. Jest wielbicielem wygód i smakoszem. Wyrusza na wyprawę pod przymusem, ale potem staje się wielkim entuzjastą wędrówek i przygód. Jest odważny, w drużynie zajmuje stanowisko włamywacza, czyli kogoś odpowiedzialnego...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.
Alternatywny zapis:

za przewidywanie niebezpieczeństw, znajdywanie bezpiecznych dróg, rozwiązywanie trudnych problemów. Gandalf - bohater drugoplanowy, czarodziej, namawia Bilba na wyprawę po skarb, opiekuje się drużyną, tajemniczy. Krasnoludy Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Bofur, Bifur, Bombur, Thorin Dębowa Tarcza) - bohaterowie drugoplanowi. Chciały odebrać Smaugowi skarb zagarnięty przez smoka ich przodkom. Krasnoludy zaślepiało złoto i klejnoty - to była ich słabość. Nie chciały się nimi podzielić z ludźmi z Miasta na Jeziorze. Dzięki sprytowi Bilba wzięły udział w Bitwie Pięciu Armii po stronie dobra. Beorn - bohater epizodyczny, człowiek-niedźwiedź, zaciekły wróg goblinów i wargów. Strzegł okolicy na skraju Mrocznej Puszczy. Bard - bohater epizodyczny, zabił smoka, był niezwykle odważny, uratował swoje miasto i jego mieszkańców od zagłady.