Przedmioty

Przedmioty

Więcej

Polityka Niemiec w okupowanej Europie.

1.10.2022

2835

225

Udostępnij

Zapisz

Pobierz


Polityka Niemiec
w okupowanej
Europie
- Kraje Europy Zachodniej miały pozostać częścią
powojennego świata, dlatego nie poddano ich masowym
r
Polityka Niemiec
w okupowanej
Europie
- Kraje Europy Zachodniej miały pozostać częścią
powojennego świata, dlatego nie poddano ich masowym
r
Polityka Niemiec
w okupowanej
Europie
- Kraje Europy Zachodniej miały pozostać częścią
powojennego świata, dlatego nie poddano ich masowym
r

Polityka Niemiec w okupowanej Europie - Kraje Europy Zachodniej miały pozostać częścią powojennego świata, dlatego nie poddano ich masowym represjom. - Ostrożnie obchodzono się, 2 narodami germańskimi i nacjomi powiązanymi w przesałosa z Niemcami. a - We Francji również nie prowadzono masowych represji, jednak funkcjonowała niemiecka Służba Bezpieczeństwa (SD). -W Protektoracie Caech i Moraw tzw. polityka ,, piernika i pejcza", cayli tagodna polityka, ale w przypadkach wystąpień przeciwko Niemcom pełne okrucieństwo. - 1942 r. - Niemcy wymordswali mieszkańców czeskiej wsi Lidice. Byl to odwet za Samach na Reinharda Heydricha (szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa III Rzeszy i protektora Czech i Moraw). Słowianie, zydzi, Romowie 7 - Ludność Europy Wschodniej uważano za podludzi. Do tej grupy zaliczano też osoby niepelnosprawne. - · Niemcy byli nadludźmi, dlatego nie musieli przestrzegać zasad moralnych w postępowania 2 podludźmi. - Generalny Plan Wschodni (GPW)- zakładat po. zakończeniu wojny przesiedlenie za Ural lub wymordowanie Slowian, tylko nieliczne grupy miały być zgermanizowane, plan w ramach konieczności zdobycia przestrzeni życiowej na wschodzie. Część Słowian miała być wykonzystana do niewolniczej pracy. Niemcy wszystkich Słowian uważali za podludzi, jednak represje dotyczyły głównie Polaków, Serbów i Rosjan. - W Europie zasada dziel i ragds", celem było skłócenie pomiędzy podbitymi navoda mi - Działalność kolaborantów ułatwiała Niemcom rządzenie w okupowanych krajach. - W krajach 2 silnym ruchem oporu, za współpracę, 2 Niemcami skazywano na śmierć. Piętnowano również kobiety, klowe utrzymywały kontakty fizyczne z okupantem. -Pierwszy ruch oporu powstał w Polsce w 1939 r. -Duchy oporu mogły...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

4.9+

Średnia ocena aplikacji

13 M

Uczniowie korzystają z Knowunity

#1

W rankingach aplikacji edukacyjnych w 11 krajach

900 K+

Uczniowie, którzy przesłali notatki

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.

Alternatywny zapis:

byc elitarne lub masowe i często były wspierane przez brytyjskie służby specjane z Kierownictwem Akcji Specjalnych (SOE) na czele. - Czerwona Orkiestra - najbardziej znana sowiecka sied wywiadowcza, która szpiegowała w instytucjach II Rzeszy. - Istotna, nole odegrał również rozwój partyzantki. - Najliczniejsza partyzantka w Jagostawić. -1944 r. - ruch oporu wywołał powstanie w Paryżu, Warszawie i na słowacji. - We Włoszech i Yugosławi partyzantka stała się zalążkiem armii. - W kwietnia 1945r. partyzana we Włoszech zatrzymali & samego Mussoliniego, a następnie go rozstrzelali. Sojusznicy III Rzeszy: ·państwa Osi. (Włochy, Japonia), Węgry, -Rumania, - Słowacja -Bułgaria, I Niepodlegte Państwo Chorwackie, - Finlandia.