Ignacy Krasicki

105

Udostępnij

Zapisz

Zarejestruj się, aby zobaczyć notatkę. To nic nie kosztuje!

Dostęp do wszystkich materiałów

Dołącz do milionów studentów

Popraw swoje oceny

Rejestrując się akceptujesz Warunki korzystania z usługi i Politykę prywatności.

 BIOGRAFIA
poeta, publicysta, kolekcjoner, nazywany księciem poetów", współzałożyciel ,, Monitora", biskup
warmuiski, arybiskup guieźnieński
 BIOGRAFIA
poeta, publicysta, kolekcjoner, nazywany księciem poetów", współzałożyciel ,, Monitora", biskup
warmuiski, arybiskup guieźnieński
 BIOGRAFIA
poeta, publicysta, kolekcjoner, nazywany księciem poetów", współzałożyciel ,, Monitora", biskup
warmuiski, arybiskup guieźnieński

BIOGRAFIA poeta, publicysta, kolekcjoner, nazywany księciem poetów", współzałożyciel ,, Monitora", biskup warmuiski, arybiskup guieźnieński, prymas Polski, uczestnik obiadów czwarthowych, lubił czekolade i ogrodnictwo, był stoikiem, chciał zmian. 2 DEFINICJE Ignacy Krasicki BAJKA - krótki utwór wierszowany, alegoria, morał, rymowany BAJKA EPIGRAMATYCZNA- 2 bliżone do epidranatu, krótka, pozbawiona fabuły i cech epickich SATYRA - utwór literacki, którego celem jest krytyka wat / podstaw światopoglądowych. Wywodzi się ze starożyfouk ALEGORIA- obraz słowny przedstawiający podjęte idee przy pomocy obrazu, personifikacia - POEMAT HEROIKONIC2 NY • ukratułtowany w starożytnej Grecji, gatunek parodinjacy epos bohaterski styl narragi eposu, opiewanie heroicznych czynów, wysoka forma. 3 BAJKI ▲ JAGNIE I WILCY - bajka, której morałem jest to, że każdy silniejszy znajdzie sobie argument. Jagnię symbolizuje słabait, a wilk bezlitosność. Racja i tak pozostaje po stronie silniejszego. ▲DEWODKA -ukazuje się tam fałszywa pobożność, na końcu jest zwrot do Boga, aby chronic od fałszywej pobożności ▲PTAS2KI W KLATTCE - utwór może symbolizować Polskę pod zaborami, gdy miłodzi nie odczuwali zumnian a starszym tęskniło się do wolności. ▲ S2C2UR | KOT - 52 czur wbóstwia się przed ołtarzem i nagle zjada go kot (kara 20 pylię). SATYRY DO KRÓLA odbioru jest król Polski, a adresatem najpewniej osoba, która chce Zarzuty do króla: - nie jest 2 rodziny królewskiej go skrytykować (sarmaci) brak - jest zbyt Tagodny - jest Polakiem zynowego (za whody) -podmiotowi lirycznemu nie podoba się że ma wokół...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.
Alternatywny zapis:

siebie mendrców Portret króla w satyne: otacza się mądrymi ludzmi, był dobry, nie potrafił rządzić twardą ręką PIJAŃSTWO Satyra mówi o 2 osobach pierwsza to pijak, który zawsze znajduje powody do picia (imieniny żony, odwiedziny gości, czy chęć uleczenia kaca wódką). Pijak opowiada o zachowaniach na imprezach, o tym że zpoczątku wszystko odbywa się kultularnie, lecz im dalej tym gonej, później zaczynają się bić i kłdzić. 2 osoba odpowiedział, że nie warto pić i że wiele więcej osiągnie się wa trzedwo Puenta: Pijak ŚWIAT ZEPSUTY wraca pić, ponieważ się uzależnił / chciał zapić smutki psel do argumenty typowe dla sarmatów Osoba mówiąca utożsamia się 2 autorem tekstu. Jest on osobą starszą, widać że jest rozczarowany postawą miłating Mówi, że teraz (tan w jego czasach) ułodzież jest nie wyedukowana i duce się tylko bawić, głupia itd. mówi, że kiedyś to było! Idealizuje on przeszłość i swoje pokolenie. Na końcu jest ukazany topos Ojczyzny, aby pokać, że taka postawa prowadzi do , utonięcia stuttu" Ⓒ OJ CZ V Z NA - i hymn do (5 Hymn, którego adresatem jest miłość do ojczyzny. Tylko poczcziwa osoba jest zdolna do takiej miłości, musi ona trebu warto oddać za nią życie. 6 MONACHO MACHIA czyli wojna mnichów, jest poematem heroikonicznym Plan wydarzeń 1. Opis życia mnichów 2. Wyzwanie na dysputę. 3.Poszukiwanie biblioteki 4. Debata, zamieniająca się w bójkę. 5. Wniesienie kielicha 6. Wspólne pijaństwo PORÓWNANIE DO ILIADY inwokacja: 1. do jej miłości być patriotą, musi walczyć muzy, aby opisać gniew Adullesa. 2 Parodia inwokagi 20 zwraca się do czytelnika ojczyzne, a jeśli przedstawienie bohaterów na He wydarzeń: 1 przełomowe wydanenia w Troi 2 brak ważnego wydarzenia - býjka zakonników bohaterowie heroiczni: 1 Achilles, Hektor 2 parodia bohaterów 2 Iliady eksponowanie seen bitwy: 1 obszerne opisy bitwy 2 narzędzie bitwy: sandały, kropidło ingereuga bogów: 1 boyowie pomagują swoim ulubieńcam. 2 Eris rozpętuje konflikt mnicion opisy, zasada decorum: 1 pisana patetycznym stylem 2 bładha sytłaca opisana podniosłym językiem Zakonnicy są głupi, leniwi i rozwiąźli. Chętnie zabawiają się z miejscowymi dewotkami. Rzadko kiedy można spotkać zakonnika, który nie byłby pijany. Są próżniakami, a dziesięciny przeznaczają na zakup trunków i innych luksusów.