Przedmioty

Przedmioty

Spółka

Zemsta - streszczenie

44

Udostępnij

Zapisz

Pobierz


Zemsta
• Czesnik radzi się służącego Dyndalskiego w sprawie ślubu z młodą Klarą.
Jego wybor pada jednak na podstolinę. Cześnik rolę swała po

Zemsta • Czesnik radzi się służącego Dyndalskiego w sprawie ślubu z młodą Klarą. Jego wybor pada jednak na podstolinę. Cześnik rolę swała powierza Papkinowi. Papkin potrafi czarować kobiety "pięknymi słówkami streszczenie krótkie Papkin chętnie poślubitby klarę. Składa jej przyrzeczenia ktore mają dowodzić jego uczuć. Klara nie podziela jego sympatii. Serce dziewczyny należy do Wacława. syna sąsiaola Milczka. Para spotyka się potajemnie, głównie po stronie zamku należącei do Cześnika. Obydwoje pragna się pobrać. Wiedza jednak, że to niemożliwe - nigdy nie zgodzą się na to ich ojcowie. • Rejent postanawia naprawić zniszczony mur, oddzielający dwie części zamku. Zatrudnia murarzy. Nie podoba się to jednak Cześnikowi. Z jego inicjatywy dochodz do krotkiej bitwy. Robotnicy odchodzą. Wacława i więzi, jako jeńca wojennego po stronie • Po bitwie Papkina tapie Cześnika. Dzięki temu wacław może być bliżej ukochanej. Sowicie opłaca Papkina za to, by milczat o jego imieniu. Tu Wacław spotyka Podstolinę, z ktorą miał romans w czasac młodości. Bawit wtedy w stolicy i podawał się za księcia Rodosława. W Pani Hannie odzywają dawne uczucia. Rejent pragnący zemsty na Cześniku, planuje ślub Wacława i Podstoling. Slub zabezpiecza umowa. Wacław błaga ojca o litość. Nie chce zenic się z Czepiersińska. Milczek jest jednak nieugięty. Wolowa całkowicie zapomniała, że obiecała Cześnikowi zaręczyl Cześnik postanawia wyzwać Rejenta na pojedynek. W tym celu posyła z misją Papki Ten obawia się o swoje...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.

Alternatywny zapis:

życie - przeczuwa otrucie. Boi się rownież Cześnika, bo z listu Milczka jasno wynika, że podstolína ztamata obietnicę ślubu. Taka obelga nie może uiść wrogowi płazem. Cześnik planuje zemstę. Pragnie- na złość wyswatac Wactawa z Klara - aby w ten sposób nie doszło do planowane ślubu z Podstoling. Musi więc "zwabić" Wacława do swoich komnat. Rozkazuje studze Dyndalskiemu pisac list - niby od Klary do narzeczonego. "Pisarz" nie radzi sobie zta czynnością. Do zadania zostaje wyznaczona posługaczka Rázia. Kiedy Wacław zjawia się, Cześnik wyjaśnia my plan zemsty. Młodym bardzo odpowiada taki rewar ● Gdy kapłan udziela ślubu, do domu Raptusiewicza przybywa Milczek. Jest zdziwiony nieobecnością sąsiada na pojedynku. Z kaplicy dochodzą spiewy i wiwaty. Następuje zgoda. Cześnik i Rejent podają sobie ręke. "Tak jest-zgoda, a Bóg wtedy reke poda.