Dwie okupacje

66

Udostępnij

Zapisz

Zarejestruj się, aby zobaczyć notatkę. To nic nie kosztuje!

Dostęp do wszystkich materiałów

Dołącz do milionów studentów

Popraw swoje oceny

Rejestrując się akceptujesz Warunki korzystania z usługi i Politykę prywatności.

 Dwie olupacje
Daty:
28 września 1939 r.- podpisanie niemieckosowieckiego traktatu o granicach i przyjaźni.
IV-V 1940r.-Zbrodnia katyńska
V-
 Dwie olupacje
Daty:
28 września 1939 r.- podpisanie niemieckosowieckiego traktatu o granicach i przyjaźni.
IV-V 1940r.-Zbrodnia katyńska
V-
Podobne notatki
Know Podbój Europy przez Hitlera i Stalina thumbnail

27

338

8

Podbój Europy przez Hitlera i Stalina

Notatka zrobiona za pomocą podręcznika nowej ery

Know Okupacje Polski w czasie II wojny światowej thumbnail

1

25

8

Okupacje Polski w czasie II wojny światowej

Opisuje okupacje Polski przez Niemcy i ZSRR w czasie II wojny światowej oraz ich brutalne metody represji i eksploatacji.

Know dwie okupacje thumbnail

127

1962

8

dwie okupacje

dwie okupacje- notatka z historii

Know Dwie okupacje i władze polskie na uchodźctwie - notatka thumbnail

60

758

8

Dwie okupacje i władze polskie na uchodźctwie - notatka

notatka z historii- dwie okupacje, władze polskie na uchodźctwie i walki Polaków na frontach II wojny światowej (2 tematy)

Know Dwie okupacje  thumbnail

459

4896

8

Dwie okupacje

Historia klasa 8

Know Polska pod okupacją thumbnail

44

628

4

Polska pod okupacją

historia, poziom podstawowy (4 klasa liceum) - Polska pod okupacją

Dwie olupacje Daty: 28 września 1939 r.- podpisanie niemieckosowieckiego traktatu o granicach i przyjaźni. IV-V 1940r.-Zbrodnia katyńska V-VI 1940r. - Akcja "AB" Niemiecka polityka okupacyjna Przyczyna rasistowska polityka III Rzeszy, plany podporządkowania Polaków Niemcom, Zwycięstwo Niemiec H Hojnie z Polską we wrześniu 1939 r. Hydarzenie: Niemiecki terror Hobec ludności polskiej. Skutek: ·eksterminacja części ludności polskiej, •Hzrost aktywności polskiego ruchu oporu, Hysiedlenie ludności polskiej. Podział Polski między Niemcy i ZSRS nastąpił w Hyniku podpisania przez te państwa traktatu z 28 września 1939r. Dokonano w nim korekty ustaleń zawartych. H pakcie Ribbentrop-MoToton-granicę rozdzielającą okupantów przesunięto z Histy na Bug. GG-Generalne Gubernatorstro-tereny pod okupację niemiecką i stolicę Kraków - Wawel - na czele generalny gubernator-Hanz Frank Terror Hitlerowski: Akcja Specjalna, Kraków" -w listopadzie 1939 r. aresztowano polskich profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uczelni krakowskich. Następnie wystano ich do obozu koncentracyjnego, gdzie część z nich zmarta. " akcja pacyficzna AB - Hiosną 1940 r. wymordowano kilka tysięcy przedstawicieli polskiej inteligencji, a wielu wystano do obozów koncentracyjnych. uliczne Tapanki - podczas nich zatrzymanym sprawdzano dokumenty, a podejrzanych kierowano do aresztów. ● Hięzienie Pawiak- symbol niemieckiej okupacji · gestapo areszł w siedzibie tajnej policji niemieckiej. aleja Szucha (w Warszawie) - przetrzymywano tam polaków, których torturonano w celu wymuszenia przyznania się do działalności w podziemiu. Następnie część więźniów mordowano (również w trakcie przesłuchań), a pozostałych przenoszono do obozów koncen tracyjnych. • przymusowe roboty w Niemczech- wysyłani tam byli niektórzy aresztowani, gdzie pracowali jako niewolnicy...

Nie ma nic odpowiedniego? Sprawdź inne przedmioty.

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity jest aplikacją edukacyjną #1 w pięciu krajach europejskich

Knowunity zostało wyróżnione przez Apple i widnieje się na szczycie listy w sklepie z aplikacjami w kategorii edukacja w takich krajach jak Polska, Niemcy, Włochy, Francje, Szwajcaria i Wielka Brytania. Dołącz do Knowunity już dziś i pomóż milionom uczniów na całym świecie.

Ranked #1 Education App

Pobierz z

Google Play

Pobierz z

App Store

Nadal nie jesteś pewien? Zobacz, co mówią inni uczniowie...

Użytkownik iOS

Tak bardzo kocham tę aplikację [...] Polecam Knowunity każdemu!!! Moje oceny poprawiły się dzięki tej aplikacji :D

Filip, użytkownik iOS

Aplikacja jest bardzo prosta i dobrze zaprojektowana. Do tej pory zawsze znajdowałam wszystko, czego szukałam :D

Zuzia, użytkownik iOS

Uwielbiam tę aplikację ❤️ właściwie używam jej za każdym razem, gdy się uczę.
Alternatywny zapis:

w rolnictwie lub przemyśle. publiczne egzekucje zakladników - W większości osób przypadkowych, które w odwecie za działania polskiego podziemia wieszano lub rozstrzeliwano na ulicach i placach Pod okupacją sowiecką rozpoczęto proces kolektywizacji wsi i narzucanía ideologii komunistycznej. Hywożono polską ludność w grąb ZSRS. Hiosną 1940r. Somieci zamordowak- m.in. w Katyniu - ok. 22 tys. polskich oficerów i przedstawicieli inteligengi. S Bezpośrednio do III Rzeszy Niemcy włączyli m.in. Pomorze Gdańskie, część Wielkopolski, Mazowsza i Górnego Śląska a z pozostałych ziem utworzyli Generalne Gubernatorstwo. Obszary znajdujące się pod okupacjią sowiecką wcielono do ZSRS.